Via de fotografenpoule van de Rijksoverheid krijg ik regelmatig opdrachten. Veel van die foto’s kan ik alleen niet laten zien. De afspraak is namelijk dat alleen de Rijksoverheid de beelden mag gebruiken. Wel kan ik toestemming vragen om een aantal foto’s voor mijn eigen promotie te gebruiken. In dit geval mag dat.
Deze keer mocht ik een activatie van de Belastingdienst fotograferen in het centrum van Zaandam. Bij zo’n opdracht weet je vooraf nooit precies wat je kunt verwachten. Belastingdienst, activatie, Zaandam… het blijft toch de Belastingdienst.
Eenmaal op locatie bleek het te gaan om een landelijke campagne waarmee de Belastingdienst mensen stimuleert om minder papieren post te ontvangen en meer zaken digitaal te regelen.
Het was een leuke opdracht, met enthousiaste mensen die graag voor mijn camera wilden staan.